Przedpokój jest pomieszczeniem traktowanym często po macoszemu, i urządzanym dopiero na samym końcu, po innych pomieszczeniach. Tymczasem to właśnie przedpokój jest miejscem, do którego wchodzi się jako pierwsze, więc warto zadbać o jego schludne i eleganckie urządzenie – aby zawsze robił dobre pierwsze wrażenie na gościach!

Jak urządzić przedpokój?

Jest to pomieszczenie, w którym zrzuca się obuwie oraz odzież wierzchnią, dlatego to dla nich powinno się zorganizować maksymalnie jak najwięcej przestrzeni w przedpokoju. Jednocześnie musi to być miejsce funkcjonalne – takie, przez które można swobodnie przechodzić. Aby uzyskać ten efekt potrzebne jest ułożenie wszystkich butów domowników w szafkach, aby zajmowały one jak najmniej miejsca. Nad nimi, w specjalnej szafie lub na wieszakach, powinny znaleźć się liczne wieszaki na płaszcze.

Bardzo wskazane są w przedpokojach także stojaki na parasole, komody z lustrem czy krzesełka do wygodniejszego zakładania butów, jednak nie wszędzie znajdzie się dla nich dość przestrzeni. Zaglądając na https://www.meble.pl/poradnik/przedpokoj można znaleźć różne sposoby na urządzenie bardzo ciasnych wnętrz w taki sposób, aby naprawdę spełniały one swoją funkcję.

Jakie szafki na buty?

Szafki na buty to temat, który wymaga szczególnej uwagi. Oferowane obecnie modele dają bardzo dużo przestrzeni poprzez specyficzny sposób otwierania i chowania szafek – drzwiczki otwierane do dołu i buty trzymane w pionie to sposób na optymalizację przestrzeni w bardzo ciasnym przedpokoju. Można też oczywiście wybrać inne modele – otwarte regały, na których swobodnie można odkładać buty, albo klasyczne komody z otwieranymi skrzydłowo drzwiczkami, w których bardzo dużo się mieści, a których front maskuje zawartość. Najczęściej jednak wybiera się obecnie szafki, które są wysokie, smukłe i tym samym mieszczą wszystkie pary butów domowników. Należy jednak pamiętać, że przy większej liczbie domowników należy zadbać o wystarczająco dużą liczbę szafek w przedpokoju. Kwestia kolorystyki czy stylu tych mebli zależeć już będzie wyłącznie od gustu gospodarzy.