Zabiegi kwasami to popularny sposób na to, aby zachować gładką cerę. Ich oferta w salonach kosmetycznych jest bardzo szeroka, nie ma się czemu dziwić, wszak zapotrzebowanie na atrakcyjny wygląd jest w naszym społeczeństwie coraz większe, a powszechny dostęp do kosmetyczek znacznie to ułatwia. Patrząc wstecz, można zauważyć, iż dwie dekady temu, z usług salonów kosmetycznych korzystały jedynie osoby o wysokim statusie materialnym. Dziesięć lat temu usługi już się upowszechniły, jednak w salonach piękności można było spotkać głównie panie. Obecnie sytuacja jest taka, że na fotelu u kosmetyczki można natrafić i na mężczyznę, i na kobietę.

Kwas migdałowy – kiedy nie stosować?

Chociaż zabiegi kwasami mogą przynieść korzystne efekty dla poprawy kondycji skóry, to jednak nie każdy może je stosować. Warto zwrócić uwagę, iż kwas migdałowy jest bardzo delikatny, Niestety, są sytuacje, w których taka kuracja nie jest polecana ani w salonie kosmetycznym, ani tym bardziej w domowych warunkach. Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu przy użyciu kwasu migdałowego? W sytuacji gdy na skórze toczą się procesy zapalne, lepiej jest odczekać do czasu poprawy, by sytuacja nie stała się jeszcze poważniejsza. Jeżeli dodatkowo masz wrażliwą skórę, to gdy toczy się proces zapalny, lepiej będzie nie eksperymentować z kwasami. Podobnie zresztą, jak po niektórych zabiegach kosmetycznych. Jeżeli chodzi o kwas migdałowy przeciwwskazania to nie jest ich dużo, jednak warto się z nimi zapoznać, zanim rozpocznie się kurację złuszczającą naskórek.

Zabieg kwasem w domu

Jeżeli nie masz czasu na to, aby wybrać się na zabieg do gabinetu kosmetycznego, to kurację peelingującą przy użyciu kwasu migdałowego możesz także przeprowadzić samodzielnie w domowym zaciszu. Podstawą jest w tym wypadku odpowiednia wiedza – jeżeli jej brak, to lepiej się za taki zabieg samodzielnie nie zabierać, bo można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. A jeżeli ktoś już bardzo chce, to powinien sięgnąć po gotowy zestaw do przeprowadzenia takiego zabiegu.