Warto mieć własną stronę internetową. To nowoczesna wizytówka, która służy podczas budowania relacji służbowych lub prezentacji własnych osiągnięć z dziedziny fotografii, muzyki, ogrodnictwa… Ale tworzenie stron internetowych na własną rękę bywa kłopotliwe. W niniejszym artykule przybliżymy trochę ten temat.

Od czego zacząć tworzenie stron WWW?

Na dzień dobry potrzebny jest pomysł. Jakiś koncept, który pozwoli sprecyzować architekturę witryny internetowej. W dzisiejszych czasach jest mnóstwo inspiracji i szablonów, z których można skorzystać. Warto poświęcić trochę czasu i przejrzeć już istniejące witryny w danej tematyce, aby wiedzieć, jakie rozwiązania sprawdzają się dobrze, a jakich warto unikać.

Wizualny projekt strony internetowej powinien w znacznym stopniu skupić się na stronie głównej, która ma zachęcać do przewijania materiału, otwierania ewentualnych załączników itd. Zupełnie inną rzeczą jest natomiast organizacja całego układu. Projekt strony WWW to czasami wiele poziomów, które muszą być ze sobą inteligentnie połączone, aby manewrowanie po treści witryny nie było zbyt uciążliwe. Dużo na ten temat znajduje się na blogu octamedia.pl/blog/tworzenie-strony-www/.

Nowoczesne strony internetowe

Projektowanie stron internetowych wymaga myślenia na kilku wymiarach. To dlatego, że współcześni odbiorcy do przeglądania internetu wykorzystują przynajmniej kilka urządzeń. Komputer z Firefoxem w pracy, laptop Apple z przeglądarką Safari w domu, a gdzieś pomiędzy telefon komórkowy oraz tablet, a może nawet i dwa. W pełni nowoczesna strona WWW musi być zgodna ze wszystkimi dostępnymi systemami oraz urządzeniami, które one obsługują. Jeśli się to zignoruje, zasięg witryny będzie ograniczony, a nie o to przecież chodzi, prawda?

O czym mowa powyżej, to tzw. responsywne strony internetowe. Muszą iść w parze z nowoczesnym designem, który uwzględnia interaktywność na urządzeniach mobilnych. Mówiąc najprościej, sprawa dotyczy obsługi ekranów dotykowych. Tak naprawdę myszki coraz bardziej zostają spychane na margines. Z biegiem lat być może całkiem się z nich zrezygnuje.

Ile trwa tworzenie stron WWW?

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od tego, jak złożona jest budowa strony internetowej. Ilość multimediów i tekstu również ma znaczenie, ponieważ to wszystko trzeba zoptymalizować pod kątem SEO, aby móc osiągnąć dobre wyniki w wyszukiwarce Google. Ogólny cel tworzenia stron internetowych też ma wpływ na czas trwania całego procesu.

Powyższe informacje to oczywiście absolutne podstawy, z jakimi wiąże się projektowanie strony internetowej. Więcej szczegółów i porad znaleźć można na specjalistycznych blogach. Wystarczy kliknąć tutaj: octamedia.pl/blog/tworzenie-strony-www/.